قوانین و مقررات

قوانین سایت

مطالبی که در این سایت پیش روی شما قرار دارد شامل قوانین، مرامنامه، دستورالعمل ها و راهنماهای موجود، یک قرارداد قانونی بین کاربر (“کاربر”=”شما”) و پژوهیتو (“پژوهیتو”=”ما”) می باشد که در ادامه این متن با عنوان “قوانین” ذکر می شود. شما (کاربر) با ورود به سایت ما (پژوهیتو) به آدرس های pajohito.com و pajohito.ir و سایت های وابسته و زیرمجموعه ها، ساب دامنه ها، ضمن اعلام موافقت خود با تمام “قوانین”، متعهد به اجرای آن نیز می شوید. لازم به ذکر است پژوهیتو می تواند در هر زمان، قسمتی و یا حتی تمامی قوانین را بدون اطلاع قبلی کاربر اصلاح نماید و این اصلاحیه ها از زمان انتشار و ثبت در سایت معتبر می باشد.

 

کلیات

سایت پژوهیتو، بستر و بازار کار آنلاین جهت برون سپاری و جمع سپاری به عنوان یک واسطه بین کارفرما (کارفرمایان) و پیمانکار (فریلنسرها) است که با امکانات سایت به کارفرمایان اجازه و امکان برون سپاری پروژه های خود را داده و پیمانکار می تواند با پذیرش سفارش های موجود از طرف کارفرمایان و انجام آن، درآمد کسب نمایند.

امکانات مشترک کارفرمایان و پیمارنکاران: ایجاد پروفایل، میزکار و مدیریت پروژه، سیستم پرداخت امن، سیستم حل اختلاف، سیستم نظر و رتبه.

امکانات اختصاصی کارفرمایان: ایجاد پروژه، جستجوی فریلنسر، گفتگوی آنلاین، سپردن پروژه به فریلنسر.

امکانات اختصاصی فریلنسرها: ثبت نمونه کار، انتخاب مهارت، پلن های عضویت، ارسال پیشنهاد، دریافت وجه.

 

ثبت نام

تمامی اشخاص حقیقی و حقوقی امکان و توانایی استفاده از امکانات این سایت (پژوهیتو) را طبق قوانین، دستورالعمل ها و مرامنامه به عنوان کاربر و کارفرما را دارند به جز کسانی که سن شناسنامه ایشان کمتر از ۱۸ سال است.

ابتدا شما موافقت می کنید:

  1. قوانین، دستورالعمل ها و مرامنامه سایت را پذیرفته اید و مطابق موارد گفته شده رفتار و عمل می کنید.
  2. عهده دار مسئولیت مالی خدماتی که دریافت کرده اید، خریدها و استفاده از امکانات سایت هستید.
  3. در قبال پروژه ای که دارید متعهد هستید مگر آنکه خارج از قوانین پژوهیتو یا جمهوری اسلامی ایران باشد.
  4. هر فرد اجازه ساختن فقط یک حساب کاربری را در سایت پژوهیتو دارد ( ایجاد دو حساب کاربری غیرمجاز است). با یک حساب کاربری از هر دو امکانات کارفرما یا پیمانکار (فریلنسر) می توانید استفاده کنید.
  5. پس از ایجاد حساب کاربری با نام کاربری و رمز عبور اختصاصی خود، تمام مسئولیت وقایع و فعالیت های تحت عنوان آن حساب با شماست. در حفظ و نگهداری اطلاعات حساب کاربری خود کوشا باشید.
  6. اگر به دسترسی حساب کاربری خود مشکوک شدید حتما تیم پشتیبانی ما را در جریان قرار دهید.

 

عضویت فریلنسرها:

در پژوهیتو پلن های مختلفی برای عضویت فریلنسرها وجود دارد و می توانند از بین پلن ها، عضویت مورد نیاز را انتخاب کنند. در هر پلنی تعداد محدودی پیشنهاد وجود دارد که فریلنسرها از آن جهت ارسال پیشنهاد برای پروژه های کارفرمایان استفاده کنند. در مواردی که قبل از پایان یافتن زمان پلن تعداد پیشنهادات تمام شد می توانید آن را ارتقا دهید و پلن بالاتری انتخاب نمایید. در این موارد زمان شروع همان زمان پلن اول شماست و تجدید نخواهد شد. پلنی که خریداری کردید امکان بازگشت ندارد و مبلغی بازگردانده نمی شود. پژوهیتو حق تغییر در مبلغ عضویت و یا تعداد پیشنهادهای ماهانه را برای خود در هر زمان محفوظ می دارد.

 

روابط

کارفرما و پیمانکار (فریلنسر)

ارتباط کاری بین کارفرما و پیمانکار در سایت پژوهیتو بصورت مستقیم است بدین شکل که ابتدا کارفرما پروژه خود را با شرایط مدنظر ثبت کرده و سپس فریلنسرها پیشنهادات خود را ارسال می کنند. کارفرما پیشنهاد یا پیشنهادها را بررسی و انتخاب کرده و پس از قبول فریلنسر، کارفرما موافقت می کند خرید کند و فریلنسر نیز موافقت می کند طبق توافق پیش رو سرویس و خدمات لازم را تحویل دهد.

برای انجام پروژه در سایت پژوهیتو، کارفرما و پیمانکار بصورت مستقیم با هم در ارتباط اند. بصورتی که بعد از ارسال پیشنهاد، کارفرما بهترین پیشنهاد یا پیشنهادها را انتخاب، و فریلنسر انجام پروژه را قبول می کند. کارفرما موافقت می کند خرید کند، و فریلنسر موافقت می کند که سرویس و باقی ملزومات را طبق توافق پیش رو تحویل دهد (۱) قوانین سایت (۲) قرارداد بین کارفرما و فریلنسر شامل توضیحات پروژه، پیشنهاد فریلنسر و باقی شرایط و قوانینی است که بین کارفرما و فریلنسر در سایت توافق شده اعم از فایل و یا مطالب دیگیر که در سایت آپلود شده است (۳) هر توافقی که نقض کننده قوانین سایت باشد باطل است.

مسئولیتِ مدیریت، بررسی، پیگیری و پرداخت در زمان مقرر برای دریافت نتیجه مطلوب بر عهده کارفرماست و مسئولیتِ ارائه خدمات با کیفیت در زمان مقرر بر اساس توافق انجام شده بر عهده فریلنسر می باشد. کارفرما و فریلنسر هر دو موافقت می کنند در چارچوب توافق، همکاری منصفانه داشته باشند.

توجه داشته باشید که کارفرما و فریلنسر به عنوان فرد مستقل هستند و هیچ رابطه شراکت، کارفرما و کارمند، مشارکت، نماینده یا هر چیز دیگری بین کارفرما و فریلنسر یا بین پژوهیتو با کارفرما و فریلنسر وجود ندارد.

 

کاربران و پژوهیتو

پژوهیتو یک بستر ارتباط بین کاربران و کارفرمایان است و طرف حساب در توافقات، قرادادها و درخواست های پروژه ها بین کارفرما و فریلنسر نیست. پژوهیتو هیج اطلاعی از جزئیات پروژه ها ندارد و کنترلی روی آن نخواهد داشت. پژوهیتو ضمانتی بابت مواردی از قبیل کیفیت انجام پروژه، امنیت و قانونی بودن سرویس تحویل داده شده، درست و دقیق بودن پروژه های ثبت شده، سطح دانش، پیشینه یا توان کاربران، اطمینان از انجام کار توسط فریلنسر، توان مالی کارفرما برای پرداخت بعد از انجام پروژه، یا اینکه فریلنسر یا کارفرما پروژه را تا انتها ادامه خواهند داد یا خیر، نمی دهد. فریلنسرها کارمندان پژوهیتو نیستند و رفتار آن ها مستقل از پژوهیتو می باشد. تمام حقوق و تعهدات خرید و فروش خدمات بین کارفرما و فریلنسر خواهد بود. پژوهیتو به جز امکانات سایت جهت ثبت سفارش و ارسال پیشنهاد هیچ ابزار و تجهیزاتی در اختیار فریلنسرها جهت انجام پروژه ها قرار نمی دهد. کارفرما و فریلنسر می بایست با یکدیگر تمام مسائلی که مربوط به حقوق و تعهدات می باشد را حل و فصل کنند.

کارفرما و فریلنسر توجه دارند و موافقند که ارزش، اعتبار و حسن نیت سایت، بستگی به عملکرد آنها در انجام پروژه دارد. به همین خاطر پژوهیتو به عنوان یک شخص سوم بر پروژه ها نظارت خواهد داشت تا دو طرف به موقع تعهدات خود را اجرا کنند.

هر نوع استفاده شما از سایت، شما را به شریک، نماینده، و شعبه بین شما و پژوهیتو تبدیل نخواهد کرد.

 

تعرفه های پژوهیتو

هزینه عضویت فریلنسرها طبق پلن های موجود در صفحه تعرفه ها محاسبه خواهد شد.

 

هزینه خدمات:

پژوهیتو از فریلنسرها ۱۰% هزینه خدمات دریافت می کند. این مبلغ، زمانی که پرداخت امن برای فریلنسر آزاد می شود کسر می شود. همینطور کارفرما ۵% هزینه خدمات پرداخت می کند و این مبلغ به پرداخت امنی که کارفرما ایجاد می کند اضافه می شود.

حق تغییر در هزینه خدمات، قیمت عضویت و یا هر هزینه دیگری که پژوهیتو دریافت می کند را در هر زمان برای خود محفوظ می دارد.

 

پرداخت امن

پرداخت های پروژه ها از طریق ایجاد پرداخت امن انجام می شود. ابتدا کارفرما مبلغ پروژه ها را به پژوهیتو پرداخت می نماید. کارفرما در نظر دارد که پس از پرداخت به پژوهیتو، دیگر دسترسی به مبلغ نخواهد داشت. مبلغ پس از اعلام رضایت کارفرما، از طریق پژوهیتو به حساب فریلنسر منتقل می شود. درصورتی که پروژه انجام نشود، فریلنسر می تواند پرداخت امن را لغو کند تا به کارفرما بازگردانده شود یا درصورت بروز اختلاف، کارفرما یا فریلنسر می توانند وارد سیستم حل اختلاف پژوهیتو شوند.

 

اختلاف

درصورتی که اختلافی بین فریلنسر یا کارفرما ایجاد شود، کارفرما و فریلنسر موافقت می کنند تا مشخص شدن وضعیت اختلاف، پژوهیتو هیچ پرداختی به هیچ یک از طرفین انجام ندهد.

 

درخواست برداشت

ابتدا شما باید قسمت شماره حساب را در تنظیمات تکمیل کرده و سپس حساب کاربری خود را با اطلاعات نام، شماره موبایل، ارسال تصویر کارت ملی و ارسال پیامک تایید کرده باشید. پژوهیتو در طی ۴ روز کاری درخواست ها برداشت را بررسی و رسیدگی می نماید.

در صورتی مشاده بروز و وقوع فعالیت مشکوک در حساب شما، پژوهیتو این حق را برای خود محفوظ نگه داشته تا زمان مشخص شدن مشکل به درخواست رسیدگی نکند.

 

سایر قوانین پرداخت

زمیانکه پرداخت امن توسط کارفرما آزاد شود، به معنی اتمام پروژه است و نهایی و غیر قابل بازگشت می باشد و کارفرما توجه دارد و موافقت خود را اعلام می دارد که (الف) از زمان آزاد شدن پرداخت امن دیگر پژوهیتو هیچ مسئولیتی در قبال پرداخت امن ندارد (ب) کارفرما از کار تحویل گرفته شده رضایت کامل دارد و فریلنسر کار مربوط به پرداخت امن آزاد شده را انجام داده (ج) کارفرما پژوهیتو را در قبال مبلغ آزاد شده از هر گونه مسئولیتی مبرا می داند.

 

پرداخت فقط از طریق پرداخت امن

شما به عنوان کارفرما یا فریلنسر موافقت می کنید که پرداخت و دریافت هزینه پروژه ها (چه در اولین پرداخت و دریافت، چه پرداخت ها و دریافت های بعدی، و چه پروژه های بعدی) فقط از طریق پرداخت امن، انجام شود. همچنین شما(کارفرما و فریلنسر) تعهد می کنید که هیچ اقدامی به صورت عمد یا غیر عمد که باعث دور زدن پژوهیتو شود نکنید.

 

گزارش

شما به عنوان کاربر چه در مقام کارفرما و چه در مقام فریلنسر موافقت می کنید بلافاصله از طریق سیستم گزارش، فریلنسرها یا کارفرماهایی که درخواست پرداخت و دریافت خارج از پرداخت امن پژوهیتو را دارند گزارش کنید.

 

حل اختلاف

پژوهیتو سیستم حل اختلافی را برای زمانی که مبلغی به صورت پرداخت امن ایجاد شده و هنوز توسط کارفرما آزاد نشده باشد اگر مشکلی بوجود آید، کارفرما یا فریلنسر هر دو می توانند برای تعیین تکلیف مبلغ اختلاف ایجاد کنند در صورتی که (الف) کار یا پروژه به کارفرما تحویل شده باشد و کارفرما پرداخت امن را برای فریلنسر آزاد نکند (ب) پاسخگو نبودن فریلنسر یا (ج) کیفیت پروژه تحویل داده شده مناسب نباشد.

 

روش کار حل اختلاف

  1. مذاکره: پس از ثبت ایجاد اختلاف توسط هر کدام از طرفین، پژوهیتو طرف مقابل را مطلع خواهد کرد و پس از اطلاع موافقت می کند در کمتر از ۵ روز در گفتگوی حل اختلاف حاضر شود. اگر در موعد مقرر حضور بهم نرسانید، پژوهیتو چنین در نظر خواهد گرفت که کاربر مقصر بوده و ممکن است رای به نفع کاربری که اختلاف ایجاد کرده است، صادر شود. درصورت مثبت بودن روند مذاکره و مورد قبول بودن نتیجه آن از سمت هر دو طرف، با اعلام آن، پژوهیتو پرداخت امن را طبق توافق پرداخت می کند. درصورت نارضایتی از نتیجه مذاکره، مرحله بعدی حل اختلاف از طریق داوری می باشد. یعنی کارفرما و پیمانکار موافقت خود را با داوری پژوهیتو یا نماینده پژوهیتو که از طرف پژوهیتو انتخاب می شود را به عنوان سوم شخص جهت داوری حل اختلاف اعلام می نمایند.
  2. داوری: شما توجه دارید و موافقت می کنید که پژوهیتو، داوری اختلاف بین کارفرما و فریلنسر را در ارتباط با پروژه ای که از طریق سایت پژوهیتو انجام شده و پرداخت امن آن آزاد نشده باشد قبول می کند و داور تنها موظف است موارد زیر را در نظر بگیرد (الف) موافقت انجام شده در پروژه (ب) فقط پیام ها و ارتباط هایی که از طریق سایت پژوهیتو انجام شده باشد (ج) فایل ها و توضیحاتی که ضمیمه میز کار پروژه شده باشد و مورد توافق طرفین قرار گرفته باشد. داوری توسط پژوهیتو فقط در شرایطی انجام می شود که کارفرما و فریلنسر، هر دو درخواست داوری ایجاد کرده باشند.

شما چه به عنوان کارفرما و چه به عنوان پیمانکار توجه دارید و موافقت می کنید که حکم داوری پژوهیتو، نهایی، لازم الاجرا و غیر قابل برگشت است. پرداخت توسط پژوهیتو طبق رای داوری انجام می شود.

درصورتی که حق به شما داده نشده بود، شما موافقت می کنید که شما حق استفاده از پروژه را نخواهید داشت. بنابرین تمام مدارکی که به شما تحویل داده شده را می بایست به طرف مقابل بازگردانده و کپی های الکترونیکی را حذف کنید.

روش ارتباط: شما توجه دارید و موافقت می کنید، پژوهیتو شما را از طریق آدرس ایمیلی که مرتبط با حساب کاربری شما است برای ارسال اطلاعیه ها مطلع خواهد کرد. شما مسئول دریافت اطلاعیه هایی هستید که از طریق ایمیل برای شما در زمان اختلاف ارسال می شود.

درصورت هرگونه اختلاف در جزئیات یا کلیات فنی یا مالی، ابتدا موضوع از طریق سایت پژوهیتو حل خواهد شد و در صورت عدم حل و فصل توسط مسئولین سایت، یا در صورت وجود ادعایی علیه سایت، مراتب از فنی یا مالی در صلاحیت موسسه داوری اندیشه عدالت هانی به شماره ثبت ۱۱۰ با مجوز رسمی از قوه قضاییه می باشد که رای این موسسه داوری غیر قابل اعتراض و قاطع دعوا است. شما با پذیرش قوانین این سایت، موسسه فوق را به عنوان داور مرضی الطرفین خود انتخاب و اعلام می نمایید.

 

انسداد حساب کاربری و تعلیق

قوانین مذکور از زمانی که شما از سایت پژوهیتو استفاده می کنید لازم الاجرا است. درصورت عدم رعایت قوانین سایت پژوهیتو، ممکن است بدون اخطار حساب کاربری شما مسدود شود.

شما به عنوان فریلنسر موافقت می نمایید در صورتیکه انجام پروژه ای را قبول کردید و بدون دلیل موجه آن را رد کنید، یا در مواردی که وارد اختلاف شوید و حق با کارفرما باشد و از کیفیت یا عملکرد شما شکایت کند، جریمه شما پرداخت کامل هزینه خدمات پژوهیتو برای بار اول می باشد و بایستی آن را پرداخت نمایید و در صورت تکرار، حساب کاربری شما مسدود خواهد شد. با مسدود شدن حساب کاربری، شما دیگر قادر به ورود به سایت نخواهید بود و دسترسیتان به تمام اطلاعات حساب کاربریتان شامل پیام ها، فایل ها و اطلاعات دیگری که در حساب خود دارید مسدود خواهد شد. همچنین با مسدود شدن حساب کاربریتان، شما مجاز به ساختن حساب کاربری دیگر برای استفاده از خدمات این سایت نمی باشید.

 

حریم خصوصی

بهره مندی از امکانات سایت پژوهیتو صرفا در چارچوب قوانین ذکر شده در بالا و حریم خصوصی پژوهیتو امکان پذیر می باشد. توصیه می کنیم برای اطلاع از حریم خصوصی کاربران در پژوهیتو، بخش حریم خصوصی را با دقت مطالعه کنید.

 

مالکیت معنوی

محتوای کاربران

شما به عنوان کابر تحت عنوان کارفرما یا فریسلنر مسئول تمام محتوایی (برای مثال هر محتوای چند رسانه ای شامل صدا، تصویر یا ویدئو و هر پست، نظر و مطلبی در فضای عمومی وب سایت، پیام های خصوصی در هرجایی از سایت مانند پروفایل، نمونه کار، رزومه، پروژه، نظرات و…) هستید که در سایت پژوهیتو به انتشار قرار می دهید. شما بصورت کامل مالک و مسئول تمام محتوایی هستید که در سایت پژوهیتو انتشار می دهید.

در همین راستا، شما به پژوهیتو این اجازه و حق را می دهید تا از این محتوا در جهت تبلیغات خدمات و سرویس های خود استفاده کند.

محتوا و اطلاعات شما نباید حقوق دیگران را نقض کند، نباید در تداخل با حقوق مالکیت معنوی با دیگران قرار گیرد  وباعث عصبانیت، تهدید، آزار و اذیت دیگران شود. همینطور نباید مغایر با شئونات اخلاقی باشد.

مسئولیت تمام اطلاعات و محتوایی که توسط کاربران در سایت پژوهیتو ثبت می شود به عهده کاربر بوده و پژوهیتو هیچ مسئولیتی را در قبال این محتوا به عهده نمی گیرد.

لازم به ذکر است در صورتیکه محتوایی حق مالکیت شما را نقض کرده است، از طریق بخش پشتیبانی، اطلاعات مرتبط با این موضوع شامل نام و شماره تماس خود، توضیح پیرامون محتوایی که منجر به نقض حقوق شما شده است و آدرس URL مربوط به آن محتوا را ارسال نمایید. در اولیت فرصت، پژوهیتو در خواست شما را بررسی و جهت حذف آن تصمیم گیری و اقدام خواهد کرد.

 

محدودیت ها

همه کاربران موافقت دارند که:

فقط یک حساب کاربری ایجاد می کنند و بیش از یک حساب کاربری در پژوهیتو ایجاد نکنند.

مسئولیت تمام اتفاقات و اعمالی که از طریق نام کاربری و رمز عبور هر حساب کاربری صورت می گیرد را بپذیرند.

اقدام به راضی کردن فریلنسرها و کارفرمایان جهت عدم استفاده از امکانات سایت پژوهیتو نکنند.

اقدام به هیچگونه درگیری، رفتارهای غیر اخلاقی و غیر حرفه ای و خارج از ادب نکنند.

بپذیرید درصورت ورود اختلاف به کاربر دیگر، پژوهیتو را از هرگونه تهمت، برچسب، ادعا، درخواست زیان و تقاضا در ارتباط با اختلاف ایجاد شده مبرا بدانید.

از ارسال هرگونه هرزنامه و اسپم به دیگر کاربران خودداری کنید.

عدم استفاده از اطلاعات سایت، کپی و تکثیر مطالب صفحات سایت و اطلاعات کاربران.

در پژوهیتو سلب مسئولیت خدمات ارائه شده بدون هرگونه ضمانت ارائه می شود.